Zameranie

Podcast je primárne určený novým a low elo hráčom, ktorí s hrou nemajú bohaté skúsenosti, ale nesústreďuje sa iba na herné základy. Okrem aktuálnych informácií zo sveta League of Legends informuje o všetkom, čo by hráči mali vedieť a podporuje zlepšenie komunity pozitívnym prístupom k hre a spoluhráčom / protihráčom.

Zostava

YoloQ Podcast LogoMeno: Matej Lipka
Nick: Inquisitor Kane
Server: EU & Nordic East (EUNE)
Primárna rola: Jungle
Obľúbení šampióni: DRAAAAAAAVEN, Shaco, Leona
Kontakt: kliknite sem

ProfesionálMeno: Jan
Nick: Profesionál
Server: EU & Nordic East (EUNE)
Primárna rola: Support
Obľúbení šampióni: Tresh, Twitch, Garen
Kontakt: kliknite sem

História

Rok 2014: v Októbri vychádza prvý diel YoloQ Podcastu, pretože na Slovensku ani v Čechách nijaký podcast so zameraním na hru League of Legends dovtedy neexistoval. Po niekoľkých márnych pokusoch s úložnými priestormi a webmi zadarmo vznikla oficiálna stránka s vlastným FTP hostingom a možnosťou počúvať podcast priamo z nej.

Rok 2015 sa niesol v duchu zlepšovania kvality zvuku aj prinášaných informácií. Podcast prešiel niekoľkými zmenami ako na postoch moderátorov, tak ohľadne obsahu a ustálila sa istá forma pravidelného, týždenného vysielania. Vznikla doplnková relácia Patchcast, v ktorej sa riešili aktuálne poznámky k najnovším patchom.

Rok 2016 sa na spolu-moderátorskú stoličku posadil high-elo hráč Profesionál. Zároveň pre nezáujem poslucháčov bol zrušený Patchcast a vznikla nová „bokovka“ LCS v Kocke, kde sme riešili profesionálnu scénu. Aj tento projekt bol pre nedostatok záujmu zrušený. Od júna/června sme začali video verziu podcastov zverejňovať aj na vlastnom YouTube kanály.

Rok 2017 začal dosiahnutím prvého míľniku – stej epizódy. V rámci video tvorby sme sa zamerali na prerábku starých videí do modernejšej a hlavne kompaktnejšej formy. Prebehla mierna úprava webu, pár zmien v štruktúre podcastu a celková snaha o zlepšenie kvality vo všetkých smeroch.