História

YoloQ Podcast vznikol koncom roka 2014, pretože na Slovensku ani v Čechách nijaký podcast so zameraním na hru League of Legends neexistoval. Po asi mesačnej pauze, počas ktorej sa autor snažil vyriešiť svoj problém so zvukom (preto znížená kvalita v dieloch 1 – 5) sa podcast vrátil v plnej poľnej, nasledovaný novou webstránkou a vlastným hostingom, ktorý umožňuje všetky diely umiestňovať na vlastnom FTP priestore.

Rok 2015 sa niesol v duchu zlepšovania kvality zvuku aj prinášaných informácií. Podcast prešiel niekoľkými zmenami ako na postoch moderátorov, tak ohľadne obsahu a ustálila sa istá forma pravidelného, týždenného vysielania. Vznikla doplnková relácia Patchcast, v ktorej sa riešili aktuálne poznámky k najnovším patchom.

Začiatkom roka 2016 sa zostava rozšírila a YoloQ dostalo posilu v podobe high-elo spolumoderátora menom Profesionál. Zároveň pre nedostatok miesta na servery a nezáujem poslucháčov bol zrušený Patchcast a vznikla nová „bokovka“ s názvom LCS v Kocke, kde sme riešili profesionálnu scénu hry League of Legends. Aj tento projekt bol pre nedostatok záujmu (a Kaneovho času sledovať LCS) zrušený. Od júna sme začali naše podcasty zverejňovať aj na vlastnom YouTube kanály a rozhodli sa zamerať práve na túto formu propagácie. Rovnako začala prebiehať dlhodobá aktualizácia starých, neaktuálnych videí.

Rok 2017 začal dosiahnutím prvého míľniku – stej epizódy. Na špeciálny diel, ktorý je z pochopiteľných dôvodov dostupný iba na YouTube, prijal pozvanie pán Kr.Pa. autor stránky Listy League of Legends. O pár epizód, niekoľko nezáväzných normal draftov a menšej konverzácii Kr.Pa. obsadil tretiu moderátorskú stoličku a okrem iného začala spolupráca medzi spriatelenými webmi. Zatiaľ čo YoloQ poskytuje audio a video tvorbu, Listy LoL prinášajú vždy aktuálne informácie z diania v hre League of Legends v češtine, často krát skôr ako vyjde oficiálne oznámenie. A to je rok ešte len v polovici…

Zameranie

Podcast je primárne určený novým hráčom, ktorí s hrou nemajú bohaté skúsenosti, ale nesústreďuje sa iba na herné základy. Okrem aktuálnych informácií zo sveta League of Legends informuje o všetkom, čo by hráči mali vedieť a podporuje zlepšenie komunity pozitívnym prístupom k hre a spoluhráčom / protihráčom.

Autori

YoloQ Podcast LogoMeno: Matej Lipka

Nick: Inquisitor Kane

Server: EU & Nordic East (EUNE)

Primárna rola: Support

Obľúbení hrdinovia: DRAAAAAAAVEN, Shaco, Leona (my waifu)

Kontakt: kliknite sem

 

ProfesionálMeno: Jan

Nick: Profesionál

Server: EU & Nordic East (EUNE)

Primárna rola: Support

Obľúbení hrdinovia: Tresh, Twitch

Kontakt: kliknite sem